MeDinE~Fm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeDinE~Fm Forum

İslami MeDinE~Fm Forum Radyomuzu dinlemek için...( http://www.vahdetfm.com/radyo.htm )....adresine girebilirsiniz...

MedinefmAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Zikir Mürşidden İzinli Olmalı

YazarMesaj
((medine))
moderatör
((medine))

Zikir Mürşidden İzinli Olmalı Empty
MesajKonu: Zikir Mürşidden İzinli Olmalı   Zikir Mürşidden İzinli Olmalı Icon_minitimePtsi Mart 02, 2009 3:46 pm

Kurbanlar inşallah sizlere Menzilde Bir Sofinin zikirle ilgili başından geçen
bir hadiseyi kendi ağzından dinleyelim.

yaklaşık on sene önce bir gün görevlilerden birisi kurban ne kadar vird çekiyorsun diye sordu? 33.000 dedim. ohoo sen hala ordamısın. haftada bir gel senin virdini artırayım dedi. artıra artıra 65.000′e çıkardı. Bende bir haller olmaya başladı. Kendimi Mehdi zannetmeye başladım. Daha sonra çocuklarımı, kardeşlerimle birlikte çuvallarla un, şeker, fasulye, nohut alıp, bir mağaraya gittim. bekliyorum, bekliyorum. ortada bişey yok.

dedim bari gidip, mürşidime durumumu anlatayım. Gavsımıza durumumu anlattım. direk olarak bana şunu sordu. sofi ne kadar vird çekiyorsun? 65.000 dedim. Gavsımız sordu. senin virdini kim artırdı? kurban bir görevli artırdı, dedim. Dedi Sofi bundan sonra 33.000 çekeceksin. Ondan sonra her şey normale döndü.

Letaif virdini Mürşid yada artırma yetkisi verdiği kişiler hariç, kimsenin artırmaması gerektiğinin hikmetide ortaya çıkmış oluyor. O yüzden büyüklerimiz buyurmuş ki; mürşidin izni olmadan çekilen vird, fayda yerine zarar verir.

Zikir Mürşidden İzinli Olmalı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HeR eV ßiR KuR'aN oKuLu oLMaLı
» Tarikat Hastane Mürşid Doktor Zikir Eczanedir
» Gavs hz.lerinin zikir hakkindaki Bütün sohbetleri