MeDinE~Fm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeDinE~Fm Forum

İslami MeDinE~Fm Forum Radyomuzu dinlemek için...( http://www.vahdetfm.com/radyo.htm )....adresine girebilirsiniz...

MedinefmAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Günahların affına namaz vesile olur

YazarMesaj
((medine))
moderatör
((medine))

Günahların affına namaz vesile olur Empty
MesajKonu: Günahların affına namaz vesile olur   Günahların affına namaz vesile olur Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 11:44 pm

Allah Rasulü (s.a.v) sahabileriyle beraber mescitte otururken bir adam gelir yanlarına. “Ey Allah’ın Rasulü ben bir suç işledim bana cezamı ver”der. İki cihan sultanı, adama cevap vermez. Adam tekrar aynı şekilde isteğini tekrar eder. Yine Rasulullah (s.a.v) bir şey demez. Bu sırada namaz vakti girer. Namaz beraberce kılınır. Adam namazdan sonra yine Allah Rasulü’nün (s.a.v) peşine düşer ve cevabını ister. Efendimiz (s.a.v) adama: “Evinden çıkınca güzelce abdestini almış mıydın?” diye sorar. Adam “Evet, Ey Allah’ın Rasulü” der. Efendimiz (s.a.v) “Sonra da bizimle namaz kıldın mı?” deyince adam tekrar “evet” karşılığını verir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Öyleyse Allah Teala (c.c) günahını affetti” der ve “Günde beş defa suda yıkanan kimsenin bedeninde kirden ve pastan bir eser kalır mı? İşte namazını kılan, günde beş vakit Rabbi’nin huzurunda başını secdeye koyup rahmetine iltica eden kimse de böyledir. Allah böyle kimselerin günahlarının affeder. İsterse günahları köpükler kadar çok olsun” müjdesini verir. (Buhari, Müslim)

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» namaz, namaz, NAMAZ!!
» ((NAMAZ VAKİTLERİNİN SIRLARI))
» Namaz ile ilgili bazı hadisler
» namaz kilmaz isek olacakalri gorun..!!!
» bu camlar çok sağlam!...