MeDinE~Fm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeDinE~Fm Forum

İslami MeDinE~Fm Forum Radyomuzu dinlemek için...( http://www.vahdetfm.com/radyo.htm )....adresine girebilirsiniz...

MedinefmAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

o resullullahındır!!!

YazarMesaj
((medine))
moderatör
((medine))

o resullullahındır!!! Empty
MesajKonu: o resullullahındır!!!   o resullullahındır!!! Icon_minitimeCuma Mart 27, 2009 1:17 pm

o resullullahındır!!!

gavs ks. küçükken çok yaramaz bir çocukmuş sofilere çok şaka yapıyormuş.birgün ekmek yapılan yere gitmiş orada bakmış ki bir sofi abdest alıyor namaz kılmaya gidecek.o anda gelip;"ne yapıyorsun sen sofi sen ne yaptın senin yaptığını kafirler bile yapmaz" demiş.bunu duyan sofi çok üzülmüş seyyidim bana böyle dedi diye çok ağlamış.sonra gavs abdülhakim ks.in yanına gitmiş."kurban seyyid abdülbaki bana böyle böyle söyledi ben kafir miyim?"bunu duyan abdülhakim hz.çok kızar sofiyi teselli edip yollar. sonra abdülbaki hz.yanına ister.abdülbaki hz. gelince gavs onu azarlar kızar niçin böyle bir şey dediğini sorar.abdülbaki hz.de;babacğm der elbette onun yaptığını kafirler yapmaz,kafirler hiç abdest alıp namaz kılar mı?der.(gavsımızın latifesi gerçekten çok akıllıca gerçek bir latife,resulullah (s.a.v)efendimizin latifelerine benziyor)abdülhakim hz.tebessüm eder fakat yinede bir daha böyle birşey yapmaması konusunda abdülbaki hz. uyarır.o olayın olduğu gece abdülhakim hz. bir rüya görür.Rüyasında resulullah(s.a.v)bir tahta oturuyor yanında da abbdülbaki hz. elini arkaya atmış dolaşıyor,oynuyor koşuyor o kadar rahat ki resulullahın yanında resullullahta ona bakıyor tebessüm ediyor sonra abdülhakim hz. dönüyor diyor ki;ona dokunma ey abdülhakim o bizim evladımızdır"diyor.gavs uyanınca anlıyor ki ona daha karışamam o resullullahındır...

o resullullahındır!!!
1 sayfadaki 1 sayfası