MeDinE~Fm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeDinE~Fm Forum

İslami MeDinE~Fm Forum Radyomuzu dinlemek için...( http://www.vahdetfm.com/radyo.htm )....adresine girebilirsiniz...

MedinefmAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Görmediği Halde İman Edenler

YazarMesaj
GülNida
Admin
GülNida

Görmediği Halde İman Edenler Empty
MesajKonu: Görmediği Halde İman Edenler   Görmediği Halde İman Edenler Icon_minitimeSalı Kas. 10, 2009 6:45 pm

Rasulullah (sav) ashabına bir defasında;

"Mahluklar içerisinde imanı en tuhaf ve şaşırtıcı olanın kim olduğunu bilmek istermisiniz, diye sormuştu. Ashab:

"Meleklerin imanıdır" diye cevap verdi. Nebi (sav):

Melekler nasıl iman etmesinlerki! zira onlar ALLAH'ı bizzat görebilirler, diye karşılık verdi. Ashab:

Ey Allah'ın Rasulu, o zaman peygamberlerdir, dediler. Nebi (sav)

Peygamberde Değil; çünkü onlara Cebrail her zaman gelerek ALLAH'ın emirlerini indirir, dedi. Ashab:

Senin ashabındır, dediler. Nebi (sav):

Ashabım nasıl iman etmesinki; zira onlar bana gelen mucizeleri görebiliyorlar ve ben ALLAH'ın bana indirdiklerini onlara tebliğ ediyorum. Gerçek şudur ki insanlardan en hayret edilecek imana sahip olanlar, benden sonra gelip beni görmedikleri halde bana iman edenler ve yine beni görmedikleri halde (sözlerimi) tastik edenlerdir. İşte onlar benim Kardeşlerimdir, Buyurdular..

Görmediği Halde İman Edenler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İMAN
» iman nedir...
» iman nedir ?
» ALLAHA İMAN...
» ÎMÂN ve EHL-İ SÜNNET İ'TİKÂDI