MeDinE~Fm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeDinE~Fm Forum

İslami MeDinE~Fm Forum Radyomuzu dinlemek için...( http://www.vahdetfm.com/radyo.htm )....adresine girebilirsiniz...

MedinefmAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ibadeti özendiren Ayet-i Kerimeler

YazarMesaj
GülNida
Admin
GülNida

ibadeti özendiren Ayet-i Kerimeler Empty
MesajKonu: ibadeti özendiren Ayet-i Kerimeler   ibadeti özendiren Ayet-i Kerimeler Icon_minitimePtsi Kas. 16, 2009 12:23 am

İbadeti Özendiren Ayet-i Kerimeler

Bakara Sûresi 21. Ayet : Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet edin ki, ALLAH’a karşı gelmekten sakınasınız.

En’âm Sûresi 162. Ayet : Ey MUHAMMED! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi ALLAH içindir.”

Enbiyâ Sûresi 25. Ayet : Senden önce gönderdiğimiz bütün peygamberlere, “Şüphesiz, benden başka hiçbir ilah yoktur. Öyleyse bana ibadet edin” diye vahyetmişizdir.

Meryem Sûresi 65. Ayet : (ALLAH) göklerin, yerin ve bu ikisi arasındakilerin Rabbidir. Şu halde, O’na ibadet et ve O’na ibadet etmede sabırlı ol. Hiç, O’nun adını taşıyan bir başkasını biliyor musun?

Mü’min Sûresi 14. Ayet : O halde, kâfirlerin hoşuna gitmese de, siz dini ALLAH’a has kılarak O’na ibadet edin.

Zümer Sûresi 14. Ayet : De ki: “Ben dinimi ALLAH’a has kılarak sadece O’na ibadet ediyorum.”

Cin Sûresi 20. Ayeti : De ki: “Şüphesiz ben ancak Rabbime ibadet ederim ve O’na hiç kimseyi ortak koşmam.”

Hûd Sûresi 26. Ayeti : “ALLAH’tan başkasına ibadet ve kulluk etmeyin. Doğrusu ben sizin adınıza elem dolu bir günün azabından korkuyorum.”

Secde Sûresi 16. Ayeti : Onlar, korkarak ve ümid ederek Rablerine ibadet etmek için yataklarından kalkarlar. Kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden de ALLAH için harcarlar.

Ankebût Sûresi 45 . Ayeti : (Ey MUHAMMED!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayasızlıktan ve kötülükten alıkor. ALLAH’ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. ALLAH yaptıklarınızı biliyor.

İsrâ Sûresi 79. Ayeti : Gecenin bir kısmında da uyanarak sana mahsus fazla bir ibadet olmak üzere teheccüd namazı kıl ki, Rabbin seni Makam-ı Mahmud’a ulaştırsın.

Tevbe Sûresi 31. Ayeti : (Yahudiler) ALLAH’ı bırakıp, hahamlarını; (hırıstiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih’i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan ALLAH’a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.

Nisâ Sûresi 36. Ayeti : ALLAH’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz, ALLAH kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.

ibadeti özendiren Ayet-i Kerimeler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hazreti Vahsi icin inen uc ayet...
» Deve mucizesi(Ğaşiye Suresi 17. Ayet)