MeDinE~Fm Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MeDinE~Fm Forum

İslami MeDinE~Fm Forum Radyomuzu dinlemek için...( http://www.vahdetfm.com/radyo.htm )....adresine girebilirsiniz...

MedinefmAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Haya ve edep incisi h,z osman r.a

YazarMesaj
GülNida
Admin
GülNida

Haya ve edep incisi h,z osman r.a Empty
MesajKonu: Haya ve edep incisi h,z osman r.a   Haya ve edep incisi h,z osman r.a Icon_minitimeSalı Ara. 08, 2009 11:55 am

haya ve edep incisi cenabi osman (r a) in duasi bir zalimi ne hale getirdi Dünya ibretletle doludur fakat ibret almayi bilenler pek azdir.
Tabiinden bir zat gördüklerini söyle anlatiyor.
medinede sokak kenarinda bir top et gibi yuvarlanip giden birini gördüm elleri ayaklari kesilmisti sanki bir toprak et gibi sürünüp gidiyordu durmadan da agzindan su kelimeler dökülüyordu.
Cehennem Cehennem
yanina yaklastim o hala kendi alemindeydi ve ayni kelimeleri söyleyip duruyordu.
Cehennem Cehennem
dedim ki hayrola ey ALLAHin kulu Cehennnemle ne alis verisin var ?
Birden durdu gözlerini bana dikti beni iyice süzdükten sonra derin bir ahh cekti belliki büyük bir derdi vardi ama bu dert neydi? ben merak icinde beklerken o yine mirildandi
ah bilsen halimi .Yoluna devam etmek istiyordu fakat ben büsbütün meraklanmistim isin aslini ögrenmek icin sordum.
Haline ne olmus?
Ahh basima gelenler...
Basina ne geldi?
Görmüyormusun halimi?
Evet görüyorum.. Buda ALLAHin takdiri kaza ve beladan kimse kurtulamaz haline sükretki sevabini alasin..
yaniliyorsun a dostum..
Neden?
Benim izdirabim elimin ayagimin kesilip böyle mefluc olusumdan degildir
Öyleyse neden ah ediyorsun?
Bana daha simdiden cehennem hayatini yasatan bu isin evveliyatidir isin baslangicini bir bilseydin basimi tastan tasa calmam gerektigini söylerdin .
pek meraklandim seni bu derece üzen sey nedir bana anlatmazmisin.
Dinle öyleyse ben ALLAHin Resulünün halifesi HZ Osmani (r,a) hal etmek üzere evine girenlerin icindeydim iceriye girdigimde kilicimi cekip o masum efendinin üzerine yürüdüm bu sirada zevcesi Naile bana karsi geldi ve gögsümden iterek beni cevirmek istedi ben ise canavara dönmüstüm ona öyle bir tokat attimki o yere düserken H;Z Osman da hüzünle bana bakiyordu .
bir tokatta zevcesini yere düsürdügümü görünce ellerini ALLAHin hacet kapisina acti ve agzindan su cümleler döküldü
ey zalim . Yüce ALLAH senin ellerini koparsin ayaklarini kirsin gözlerini kör eylesin cehennemde nedamet atesiyle yanasin..
Ben o anda bu duanin vermesi gereken dehseti takdir edemedim dehsetki hemde ne dehset.
ALLAH Resulunun halifesi Müminlerin en ulusu haya ve edep incisi Hz Osman (r,a) sehid edildi kanli gömlegide alinarak gösterildi canavar pencesi ellerim keske o ise girmeden evvel kirilsaydi da basima bu bela gelmeseydi cehenneme odun olmayaydim ahh ne olurdu.
hz Osman (r,a ) masum olarak sehid edildi aradan cok gecmediki hakkin kudret eli ensemizden bizi yakaladi belalar felaketler birbirini takip etti üstümüze tufan tufan belallar yagdi ve ben evvela Zr osman in zevcesine tokat atan ellerimi kaybettim onu takip eden günlerde bir yeni felaket daha geldi ayaklarimi kaybettim simdi ise gözlerimin kuvveti kaybolmak üzere mazlum ve masum halifenin ettigi dualarin hepsi cikti sadece cehennem kaldi iste simdi korkusunu cektigim cehennemde gözlerimin önünde cehennem Cehennem demekten kastim geriye sadece cehennemin kaldigini ifade etmektir

Haya ve edep incisi Hz Osman (r,a ) i sehid edenler kisa zaman sonra müthic belalara ugradilar cihan sarayini kana bulayan zalimler hesap gününde kimbilir neler cekeceklerdir..

Ey zalim nasil kiydin cana sen
El kaldirdin öyle bir insana sen
Yazik aldin o mazlumun ahini
agla inle artik yana yana sen

Haya ve edep incisi h,z osman r.a
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Edep Ya Hu...!!!
» Edep nedir?nasil edepli olunur?
» Sultan III. Osman Han
» Sultan II. Osman